Світ

У Міноборони Литви озвучили напрями військової підтримки України

У Міноборони Литви озвучили напрями військової підтримки України

Фото: Арвидас Анушаускас, Twitter

Литва відправляє Україні боєприпаси

Військова підтримка включатиме передачу та ремонт озброєння і військової техніки; військову підготовку, навчання та реабілітацію солдатів.

 

У Міністерстві оборони Литви назвали шість основних напрямків військової підтримки України у 2023 році.

 

Наголошується, що йдеться про вклад у міжнародний фонд підтримки України, призначеного для фінансування закупівлі важкого озброєння. Військова підтримка також включатиме передачу та ремонт озброєння і військової техніки; військову підготовку та навчання; реабілітацію солдатів; експертну підтримку у сфері оборонних реформ; посилення кібербезпеки.

 

За словами литовського міністра оборони Арвідаса Анушаускаса, зброя, техніка та інша військова підтримка робить критично важливий внесок у те, як розгортається війна.

 

Так, Міністерство оборони Литви планує закупити та передати Україні додаткове обладнання литовського виробництва: прилади нічного бачення, тепловізори, засоби боротьби з безпілотниками. Окрім того, планується закупити додаткове спорядження для українських солдатів. Нові комплекти спорядження отримають військові, які проходять навчання у Литві.

 

Також у 2023 році армія Литви оцінить подальші можливості передачі Україні частини свого військового потенціалу. Додаткові кошти можуть бути спрямовані на ремонт переданої Україні зброї.

 

Військова підготовка та навчання українських солдатів відбуватимуться у двосторонньому та багатосторонньому форматах. Загалом планується навчити близько 1,5 тис. українських військових, частина з них проходитиме навчання в Литві в рамках військової навчальної місії ЄС для України. Також буде продовжено реабілітацію поранених військових у Друскінінкай.

 

Як повідомляється, експертна підтримка оборонних реформ здійснюватиметься за напрямами, погодженими на саміті НАТО в Мадриді: довгострокова оперативна сумісність, розвиток інститутів, концепція ведення війни, реконструкція військової інфраструктури та розвиток оборонної промисловості.

 

Крім того, Міністерство оборони Литви продовжить свою експертну підтримку, беручи участь у діяльності Сил швидкого реагування ЄС з кібербезпеки та через Регіональний центр кіберзахисту.

 

 

 

 

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button