Світ

У Латвії затримали власника українського банку

Рейніса Тумовса підозрюють у привласненні 300 мільйонів гривень

За запитом української сторони правоохоронні органи Латвійської Республіки затримали президента – одного з власників  ПАТ «Міський комерційний банк» (CityCommerce Bank) Рейніса Тумовса, який знаходився у міжнародному розшуку. Президент та голова правління даної фінустанови через підконтрольні їм комерційні структури вивели активи банку. Наразі готуються матеріали щодо екстрадиції затриманого.

Про це повідомляє 1NEWS.

Оперативниками Департаменту захисту економіки та слідчими Головного слідчого управління Національної поліції були зібрані докази причетності керівників ПАТ «Міський комерційний банк»(CityCommerce Bank) та комерційних структур до виведення та привласнення активів банку. Сума завданих збитків становить майже 300 мільйонів гривень.

Під час слідства було встановлено, що упродовж 2013-2014 років посадовці видали кредити фіктивним фірмам, а кошти легалізували через підконтрольні їм комерційні структури. Зокрема, фіктивним підприємствам надавалися кредити під забезпечення майна, вартість якого була завищена в десятки разів.

Крім того, керівникам фіктивних підприємств також було повідомлено про підозру за ст. 205 (Фіктивне підприємство) Кримінального кодексу України.

У 2017 році керівників банку було оголошено у міжнародний розшук. У жовтні 2018 року правоохоронні органи Латвійської Республіки затримали президента ПАТ «Міський комерційний банк»(CityCommerce Bank). На даний час йому обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком один рік.

Також встановлено, що голова правління банківської установи отримавши громадянство РФ, виїхав до тимчасово окупованої території АР Крим.

Джерело: Нацполіція

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close