Світ

У Китаї зафіксували першу у світі смерть людини від пташиного грипу

У Китаї зафіксували першу у світі смерть людини від пташиного грипу

Китайські медики надають допомогу хворому на пташиний грип (архівне фото)

Китайська жінка стала першою людиною, яка померла внаслідок зараження штамом H3N8.

У Китаї зафіксували першу смерть людини від пташиного грипу. Про це 12 квітня повідомило агентство Reuters із посиланням на Всесвітню організацію охорони здоров’я (ВООЗ).

Зазначається, що 56-річна жінка з південної провінції Гуандун стала третьою людиною, інфікованою пташиним грипом підтипу H3N8.

Усі випадки зараження зареєстровані в Китаї, причому перші два – торік.

За даними ВООЗ, пацієнтка мала кілька основних захворювань, а також контакт із живим птахом в анамнезі. Зразки, взяті на ринку продуктів харчування, який відвідала жінка до того, як захворіла, дали позитивний результат на грип A(H3), що може вказувати на джерело інфекції.

Інших випадків зараження серед близьких контактів інфікованої не виявлено.

“Виходячи з наявної інформації, схоже, що цей вірус не має здатності легко передаватися від людини до людини, і тому ризик його поширення серед людей на національному, регіональному та міжнародному рівнях вважається низьким”, – зазначили у ВООЗ.

Агентство нагадало, що H3N8 рідко зустрічається у людей і часто серед птахів, у яких майже не викликає ознак захворювання. Вірус також може передаватися іншим ссавцям.

Як повідомляв Кореспондент.net, перший випадок зараження людини пташиним грипом H3N8 зафіксували в Китаї в квітні 2022 року. У чотирирічного хлопчика з провінції Хенань з’явилися лихоманка та інші симптоми після контакту з курми та воронами.

У Європі зафіксували сильний спалах пташиного грипу


Новини від 1News в Telegram. Підписуйтесь на наш канал

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button