Світ

У Киргизстані призначили дату повторних виборів до парламенту

У виборчій комісії розпорядилися виділити додаткові кошти на організацію перевиборів і вжити необхідних заходів для їх законності

Повторні вибори в парламент Киргизстану призначені на 20 грудня.

Про це повідомили в Центральній комісії з виборів і проведення референдумів, – інформує 1NEWS.

У виборчій комісії розпорядилися виділити додаткові кошти на організацію перевиборів і вжити необхідних заходів для їх законності. Крім того, передбачені кроки для “забезпечення кібербезпеки інформаційних електронних систем” і обміну даними. У комісії попередньо повідомили, що дострокові вибори президента можуть орієнтовно відбутися 17 січня 2021 року.

Нагадаємо, 5 жовтня в Бішкеку почалися мітинги опозиційних партій, незгодних з підсумками парламентських виборів, що пройшли 4 жовтня. У ніч на 6 жовтня прибічники опозиції захопили офіс президента і будівлю парламенту. Звільненого під час протестів з ув’язнення Садира Жапарова затвердили на посаді прем’єр-міністра. 15 жовтня у відставку подав президент країни Сооронбай Жеенбеков. Його обов’язки мав виконувати спікер парлементу, але і він подав у відставку. Відтоді виконання обов’язків президента було покладено на Жапарова.

Верховний суд Киргизстану 20 жовтня виправдав Садира Жапарова за звинуваченням у спробі насильницького захоплення влади у 2012 році. До звільнення протестувальниками з колонії він відбував покарання за звинуваченнями у захопленні заручника та в інших злочинах.

Джерело: Німецька хвиля

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close