Світ

У Киргизстані перенесли парламентські вибори на 2021 рік

Парламент погодився відкласти нові парламентські вибори до завершення запропонованої конституційної реформи

Парламент Киргизстану проголосував за відстрочення виборів в очікуванні конституційної реформи, яку просуває виконуючий обов’язки президента Садир Джапаров, що підвищує його шанси залишитися в якості повноправного лідера.

Про це інформує 1NEWS.

Центральноазійська держава, що межує з Китаєм і тісно пов’язана з Росією, в цьому місяці вражена протестами проти результатів парламентських виборів 4 жовтня, на яких більшість місць отримали дві партії істеблішменту. Протестувальники захопили урядові будівлі і змусили кабінет міністрів і президента Сооронбая Жеенбекова піти у відставку і скасувати голосування.

Вони також звільнили націоналістичного політика Джапарова з в’язниці, дозволивши йому спочатку бути обраним прем’єр-міністром, а потім стати виконуючим обов’язки президента. Парламент погодився відкласти нові парламентські вибори, намічені на 20 грудня, до завершення запропонованої конституційної реформи.

Голосування показало, що у Джапарова було достатньо прихильників в законодавчому органі, щоб ініціювати референдум, який може відкласти або змінити правила президентських виборів, які повинні відбутися до середини січня.

Точний зміст запропонованого пакета реформ ще не оприлюднено. Парламент також проголосував за те, щоб зробити наступні парламентські вибори більш відкритими, знизивши поріг для отримання місць партіями з 7 відсотків до 3 відсотків голосів.

В якості одного зі своїх перших кроків після вступу на посаду тимчасового президента Джапаров запевнив Москву в цьому місяці, що залишиться партнером Бішкека №1, і не буде ніяких змін в умовах, на яких Росія утримує військову базу в колишній радянській республіці з населенням 6,5 мільйонів осіб.

Джерело: ZN.ua

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close