Світ

У Киргизстані опозиція відмовилась визнавати результати президентських виборів

Після підрахунку 97,74 відсотка бюлетенів на дострокових виборах президента Киргизстану Садир Жапаров лідирує з 79,12 відсотка голосів

Кандидати в президенти Киргизстану Адахан Мадумаров і Абділь Сегізбаєв не визнають попередні результати дострокових виборів глави держави, згідно з якими на них впевнено перемагає колишній виконуючий обов’язки президента і прем’єр-міністра країни Садир Жапаров.

Про це повідомляє 1NEWS.

За словами Адахана Мадумарова, на виборах відбувалися масові фальсифікації. Зокрема, він стверджує, що на дільниці голосування “під виглядом тестування (на коронавірус. – Ред.) приходили співробітники спецслужб” з флешками.

“Зараз ніхто не виступить проти, але я повинен вам сказати, що, можливо, зараз політики промовчать, але завтра у всього народу виникнуть питання”, – наголосив Мадумаров.

У свою чергу, Абділь Сегізбаєв заявив, що має намір оскаржити підсумки голосування.

“Весь цей час був тиск з боку влади на інших претендентів. Вважаю, що вибори сфальсифіковані. Я не визнаю перемогу цієї людини (Садира Жапарова – Ред.)”, – вказав він.

Після підрахунку 97,74 відсотка бюлетенів на дострокових виборах президента Киргизстану Садир Жапаров лідирує з 79,12 відсотка голосів.

На другому місці, за даними ЦВК Киргизстану, Адахан Мадумаров з 6,68 відсотка голосів, на третьому – Бабур Тольбаєв з 2,38 відсотка. Всього на пост президента Киргизстану претендували 17 осіб.

Жапаров прийшов до влади в Киргизстані після жовтневих протестів проти підсумків парламентських виборів, що згодом переросли в заворушення.

Для участі у виборах президента 14 листопада він склав повноваження тимчасово виконувача обов’язків глави держави і припинив виконання обов’язків прем’єра.

Джерело: Німецька хвиля

Back to top button