Світ

У Конго відбулись історичні президентські вибори

Вперше в історії африканської країни передача влади може відбутися у мирний і демократичний спосіб

У Демократичній республіці Конго (ДРК) відбулись президентські вибори, у результаті яких вперше в історії країни може відбутися мирна і демократична зміна влади. Про це повідомляє 1NEWS.

У цих виборах мають право голосу близько 40 мільйонів громадян ДР Конго, а саме голосування вперше відбувається із використанням спеціальних електронних пристроїв із сенсорними дисплеями.

Є певні побоювання щодо ймовірності заворушень під час голосування, адже незадовго до початку виборів влада країни своїм рішенням унеможливила голосування для близько мільйона осіб на сході ДР Конго через спалах у цьому регіоні вірусу Ебола.

Кандидатом у президенти від влади і ставлеником чинного глави держави Жозефа Кабіли на виборах є колишній міністр внутрішніх справ Рамазані Шадарі. Сам Жозеф Кабіла, який очолює країну з 2001 року, з моменту вбивства його батька Лорана-Дезіре Кабіли, не бере участі у виборах. Хоч фактично він керує країною з 2001 року, але формально перший термін на посаді президента він розпочав 2006 року після перемоги на виборах. За конституцією ДРК він не має права балотуватися на третій термін.

Повноваження Кабіли формально завершилися ще 20 грудня 2016 року. Наприкінці 2016 року під час масових антивладних протестів в країні загинули десятки людей. Згодом влада і опозиція країни узгодили перехідний період для президента Кабіли, що мав піти з посади ще до кінця 2017 року. Проте вибори неодноразово переносилися, що викликало невдоволення опозиції і населення та критику з боку міжнародної спільноти.

Останні соціологічні опитування свідчать, що провладного кандидата Рамазані Шадарі можуть обійти двоє опозиційних кандидатів – депутат і колишній менеджер компанії Exxon Mobil Мартін Фаюлу та лідер опозиційної партії “Союз за демократію і соціальний прогрес” Фелікс Тшісекеді. Згідно з нещодавнім опитуванням, проведеним дослідницькою групою Нью-Йоркського університету у ДР Конго, за Фаюлу мають намір проголосувати 47 відсотка виборців, а за Тшісекеді – 24 відсотка. За Шадарі готові віддати свої голоси близько 18 відсотків виборців. Загалом у виборах бере участь 21 кандидат.

Утім, представники опозиції висловлюють побоювання, що результати виборів можуть бути спотворені фальсифікаціями на користь провладного кандидата, в тому числі завдяки маніпуляціям із електронними пристроями для голосування.

Після проведення президентських виборів у Демократичній Республіці Конго (ДРК) у цій африканській країні неможливо зайти на інтернет-сайти та в соціальні мережі. У понеділок, 31 грудня, уряд ДР Конго заблокував доступ до інтернету.

Поки триває підрахунок голосів, влада та опозиція вже заявляють про свою перемогу на голосуванні. Так, провладний кандидат Еммануель Рамазані Шадарі висловив впевненість у тому, що більшість виборців віддали свій голос саме за нього. Схожі заяви зробили в розмовах з представниками ЗМІ й двоє провідних опозиційних кандидатів – депутат і колишній менеджер компанії Exxon Mobil Мартін Фаюлу та лідер опозиційної партії “Союз за демократію і соціальний прогрес” Фелікс Тшісекеді.

Попередні результати виборів мають бути оголошені 6 січня. Переможцем стане кандидат, що здобув більшість (абсолютну чи відносну) голосів виборців.

Джерело: Німецька хвиля

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close