Світ

У Казахстані затримали десятки людей під час парламентських виборів

Протестувальники вийшли на акцію, на якій закликають бойкотувати ці парламентські вибори і виступають проти впливу Нурсултана Назарбаєва на політику після його відставки з посади президента

У Казахстані відбулись вибори до нижньої палати парламенту країни.

Про це інформує 1NEWS.

Цього ж дня у місті Алмати протестувальники вийшли на акцію, на якій закликають бойкотувати ці парламентські вибори і виступають проти впливу Нурсултана Назарбаєва на політику після його відставки з посади президента.

Затримано кілька десятків людей і йдеться приблизно про 30 арештів.

Затримані, ймовірно, є представниками руху “Оян, Казахстан” (Прокинься, Казахстан”). Вони намагалися пробитися до основної маси мітингувальників, які перебувають в оточенні бійців спеціального відділу швидкого реагування.

У цьому протесті беруть участь представники руху “Оян, Казахстан” та політсили “Демократична партія Казахстану” на чолі з її лідером Жанболатом Мамаєм. Мітингувальники скандують “Бойкот!”. Між тим підходи до площі, де проходить протест, і сама площа оточені силовиками. На інших вулицях Алмати також затримують протестувальників.

Всього в країні зареєстровано 11,9 мільйона виборців. Цього разу до участі на парламентські вибори було допущено п’ять партій. Вони мають подолати семивідсотковий бар’єр, щоб увійти до парламенту. При цьому Соціал-демократична партія бойкотувала голосування. Крім того, за останні кілька тижнів були заарештовані десятки активістів.

Очікується, що перемогу на цих виборах здобуде правляча партія “Нур Отан”. Її головою є Нурсултан Назарбаєв. Він очолював Казахстан з 1991 року. 19 березня 2019 року Назарбаєв заявив, що йде у відставку, та оголосив своїм наступником спікера сенату Касим-Жомарта Токаєва. Після відставки Назарбаєв продовжує очолювати Раду безпеки і “Нур Отан”.

Джерело: Німецька хвиля

Останні новини

Back to top button