Світ

У Казахстані скасовано смертну кару

У штаб-квартирі ООН Постійний представник Казахстану Кайрат Умаров підписав Другий факультативний протокол до Міжнародного пакту про громадянські і політичні права, спрямований на скасування смертної кари, передає 1NEWS з посиланням на Укрінформ.

Рішення про долучення до міжнародного протоколу про скасування смертної кари раніше того самого дня озвучив президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв у своєму виступі на загальнополітичних дебатах 75-ї ювілейної сесії Генеральної Асамблеї ООН.

Він наголосив, що Казахстан прихильний до реалізації основоположного права на життя і людську гідність.

Відзначається, що в грудні 2019 року президент Казахстану в рамках реалізації політичних реформ у країні доручив Міністерству закордонних справ почати процедуру долучення до Другого факультативного протоколу до Міжнародного пакту про громадянські і політичні права.

Підписання цього міжнародного документа є продовженням курсу на поступове звуження сфери застосування смертної кари і гуманізацію кримінального законодавства. Застосування смертної кари в Республіці Казахстан було повністю припинене Указом президента РК про запровадження відповідного мораторію в 2003 році.

 

 

 

 

 

Останні новини

Back to top button