Світ

У Казахстані повернулись до жорсткого карантину

У Казахстані з сьогоднішнього дня, 5 липня, набули чинності жорсткі карантинні заходи, викликані погіршенням епідеміологічної ситуації. Про це пише газета The Telegraph, пише 1NEWS, посилаючись на 112.ua.

Держкомісія під головуванням прем’єр-міністра Аскара Маміна розпорядилася на 14 днів призупинити пасажирське автобусне сполучення між регіонами й обмежити за часом роботу громадського транспорту в містах. При цьому міжнародне авіасполучення зберігається.

Окрім того, жителям заборонено відвідувати видовищні, спортивні та інші масові заходи, в тому числі сімейні та пам’ятні. На вулицях і в парках заборонено пересуватися групами понад три особи, однак індивідуальні заняття спортом на свіжому повітрі можна.

Карантин передбачає припинення діяльності багатьох підприємств, у тому числі перукарень, спортивних залів, фітнес-центрів, басейнів, критих ринків. Музеї, виставки, кінотеатри, розважальні центри, релігійні об’єкти і дитячі оздоровчі табори не зможуть приймати відвідувачів упродовж двох тижнів. У дитячих дошкільних закладах будуть працювати тільки чергові групи.

Продовольчі магазини, відкриті ринки, аптеки та медичні установи за записом продовжать роботу поряд із будівельними, промисловими підприємствами безперервного циклу, сільськогосподарськими, рибними і тваринницькими господарствами, ремонтними майстернями, банківськими установами.

За порушення карантинного режиму і санітарно-епідеміологічних вимог запроваджено великі штрафи.

Зазначимо, що станом на 5 липня в країні зафіксовано 47 171 випадок зараження коронавірусом. З них 15 556 осіб вилікувалися і 188 померли.

Останні новини

Back to top button