Світ

У Казахстані офіційно заявили про загибель 225 людей під час масових акцій протесту

Це перші офіційні оцінки кількості жертв подій, у ході яких на деякий час захопили та спалили кілька урядових будівель

Влада Казахстану заявила, що під час масових акцій протесту, що прокотилися країною на початку січня, загинули 225 людей, зокрема 19 військових і поліцейських.

Це перші офіційні оцінки кількості жертв подій, у ході яких на деякий час захопили та спалили кілька урядових будівель, – інформує 1News.

Начальник служби кримінального переслідування генеральної прокуратури Серік Шалабаєв та представник мінохоронздоров’я Асель Артакшинова уточнили, що 175 загиблих із 225 померли вже після госпіталізації.

Ще 265, як і раніше, госпіталізовано, 67 людей перебувають у реанімації.

Після того, як протести в Казахстані було придушено, влада говорила про затримання близько 8 тис. осіб.

Проте на брифінгу в суботу представник прокуратури повідомив, що влада затримала 672 підозрюваних, 446 з яких уже заарештовано.

За даними прокуратури, порушено 540 кримінальних справ, у тому числі 44 за звинуваченнями у тероризмі та 34 – участі у масових заворушеннях.

Протести у Казахстані почалися на початку січня в західній Мангістауській області через підвищення цін на скраплений газ.

За кілька днів протести переросли у сутички з поліцією, при цьому учасники демонстрацій висували не лише економічні, а й політичні вимоги.

Джерело: ВВС Україна

Back to top button