Світ

У Каталонії прихильники незалежності виграли місцеві вибори

Ці партії здобувають загалом від 73 до 80 місць у парламенті, тоді як для абсолютної більшості потрібно отримати 68 зі 135 місць

На виборах до регіонального парламенту Каталонії, що відбулися в неділю, 14 лютого, перемагають партії, що виступають за незалежність регіону.

Ці партії здобувають загалом від 73 до 80 місць у парламенті, тоді як для абсолютної більшості потрібно отримати 68 зі 135 місць, – інформує 1NEWS.

Водночас високі результати продемонстрували соціалісти, які виступають проти незалежності Каталонії. Їх підтримали 23 відсотки виборців, що дозволило партії посісти перше місце на виборах і отримати 33 місця в регіональному парламенті.

На другому місці опинилися “Ліві республіканці Каталонії”, які набрали 21 відсоток голосів, проте теж отримають 33 місця в парламенті. На третьому – партія “Разом за Каталонію”, яку підтримали 20 відсотків виборців і яка отримає 32 місця в парламенті. До табору прихильників незалежності також належить ліва партія “Кандидатура народної єдності”, яка набрала 6,5 відсотка голосів та матиме 9 місць у парламенті.

Нагадаємо, з 2017 року в регіоні правив уряд меншості прихильників незалежності на чолі з “Лівими республіканцями Каталонії”, до якого також належала партія “Разом за Каталонію” Карлеса Пучдемона, який втік до Бельгії.

У вересні 2020 року Верховний суд Іспанії постановив, що керівник каталонської автономії Кім Торра повинен залишити свою посаду. Також його на півроку позбавили права обіймати посади в державній адміністрації та засудили до штрафу в 30 тисяч євро.

Торру обвинувачували в непокорі центральній виборчій комісії Іспанії: в 2019 році він відмовився зняти з адміністративних будівель в Барселоні символіку руху за незалежність Каталонії та плакати на підтримку каталонських політиків, засуджених за спробу відокремити Каталонію від Іспанії в 2017 році.

Джерело: Німецька хвиля

Back to top button