Світ

У JPMorgan повідомили – коли розпочнеться нова світова фінансова криза

Експерти американського фінансового холдингу JPMorgan Chase & Co. створили модель, мета якої – оцінити терміни і серйозність наступної фінансової кризи, інформує 1NEWS з посиланням на Bloomberg.

Десять років тому крах Lehman Brothers спричинив обвал ринків і серію надзвичайних заходів у відповідь, і експерти JPMorgan вважають, що інвесторам варто закладатися на нову кризу вже в 2020 році. Гарна новина полягає в тому, що вона, ймовірно, буде не такою болісною, як попередні.

Погана новина полягає в тому, що зниження ліквідності фінансових ринків з часів турбулентності 2008 року є невідомою величиною і про її вплив важко судити, вважають аналітики.

Модель JPMorgan розраховує потенційні сценарії з урахуванням тривалості економічного зростання, потенційної тривалості наступної рецесії, рівня боргового навантаження, оцінок активів і ступеня дерегулювання і фінансових інновацій до кризи. Виходячи з припущення про рецесію середньої тривалості, модель видала такі оцінки можливої ​​динаміки різних класів активів від піку до дна під час наступної кризи:

– зниження ринку акцій США приблизно на 20%;

– зростання премії дохідності корпоративних облігацій США приблизно на 1,15 процентного пункту;

– падіння цін енергоресурсів на 35%, кольорових металів – на 29%;

– розширення спредів держоблігацій emerging markets на 2,79 процентного пункту;

– падіння ринку акцій emerging markets на 48%, нацвалют – на 14,4%.

Ці прогнози для різних активів виглядають поміркованими порівняно з наслідками світової фінансової кризи і, можливо, не викликають занепокоєння порівняно з середніми показниками рецесій/криз минулого, вважають аналітики JPMorgan Джон Норманд і Федеріко Манікарді, відзначаючи, що під час рецесії і світової кризи значення індексу S&P 500 впало з піку на 54%.

 

 

Tags
загрузка...

Схожі статті

Close