Світ

У Грузії арештували лідера опозиції

Крім того, поліція затримала десятки прихильників опозиції

Грузинська поліція штурмувала офіс опозиційної партії “Єдиний національний рух” у Тбілісі і затримала голову цієї політсили Ніканора Мелію.

Про це інформує 1NEWS.

Під час штурму правоохоронці застосували сльозогінний газ проти прихильників опозиційної партії, які вже декілька днів перебували в офісі. Після цього спецпризначенцям вдалося вивести Ніканора Мелію з будівлі.

Крім того, поліція затримала десятки прихильників опозиції. Їхні представники повідомляють про постраждалих з їхнього боку внаслідок цього штурму.

Одна з лідерок “Єдиного національного руху” Хатія Деканоїдзе заявила, що опозиція продовжить боротьбу проти “режиму”.

“Всіх нас не спіймають. Боротьба проти режиму продовжиться з новою силою, і ця влада дуже скоро впаде”, – сказала Деканоїдзе.

Нагадаємо, 18 лютого прем’єр-міністр Грузії Георгій Гахарія подав у відставку на тлі невиконання рішення суду про затримання Ніканора Мелії. Як пояснив грузинський прем’єр, на його думку, виконання цього рішення загрожує безпеці багатьох громадян.

До цього Мелія відмовився добровільно виконувати рішення тбіліського міського суду про його арешт. 17 лютого цей суд задовольнив клопотання прокуратури про зміну запобіжного заходу Мелії зі сплати застави на попереднє ув’язнення.

Два роки тому суд зобов’язав позбавленого депутатського імунітету лідера “Єдиного національного руху” внести заставу розміром 30 тисяч ларі (близько 9 тисяч доларів) і засудив його до обмеження волі з умовою постійного носіння електронного браслета у справі про організацію заворушень 20 червня 2019 року, коли сотні радикально налаштованих опозиціонерів спробували увірватися до парламенту.

У жовтні 2020 року Мелія знову був обраний до парламенту. На одному з мітингів опозиції 1 листопада минулого року він публічно зняв з руки електронний браслет і кинув його в натовп. У зв’язку з цим суд у листопаді 2020 року переглянув попереднє рішення і збільшив суму застави ще на 40 тисяч ларі (близько 12 тисяч доларів), зобов’язавши Мелію протягом 50 днів внести заставу. Опозиційний лідер рішення суду не виконав.

Джерело: Німецька хвиля

Back to top button