Світ

У Греції припинять платити зарплату православним священикам

Держава виділятиме субсидії, які підуть на зарплати священикам, але ті втратять статус держслужбовців

У Греції держава припинить виплату зарплат православним священикам. Відповідну домовленість уклали прем’єр-міністр Алексіс Ципрас і предстоятель Грецької православної церкви архієпископ Ієронім II.

Про це повідомляє 1NEWS.

Священики та єпископи більше не будуть вважатися держслужбовцями. Вважається, що це рішення, яке зачіпає близько 10 тисяч священнослужителів та працівників церкви, посприяє поділу церкви з державою.

Православна церква відіграє значну роль в суспільному житті країни. Православ’я вважається державною релігією в Греції. Цей статус закріплений в конституції країни, де православ’я визначено як “панівна релігія”.

Керівники держави та церкви повідомили, що держава виділятиме субсидії, які підуть на зарплати священикам, але ті втратять статус держслужбовців.

Греція, в останні роки змушена існувати на міжнародні позики, і докладає чималих зусиль для скорочення витрат на держсектор. У 2015 році на державу працювали 18% всіх працівників в країні.

Сума щорічної субсидії складе 200 млн євро, і вона буде залишатися незмінною незалежно від того, чи зросте кількість священиків, чи зменшиться.

У свою чергу церква пообіцяла не чинити перешкоди в разі, якщо значення релігії в суспільстві буде зменшуватися, і відмовитися від вимог на нерухоме майно після того, як воно перейшло у власність держави.

Суперечка через нерухомість триває з 1952 року. За умовами угоди, сторони організують спільний фонд, який буде керувати та вести забудову ділянок, на які одночасно претендують церква та держава. Доходи і витрати розділять навпіл.

Джерело: ВВС Україна

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close