Світ

У Гаазькому трибуналі допитали президента Косово

Хашима Тачі звинувачують у у скоєнні жорстоких злочинів, жертвами яких стали сотні албанців, сербів, циган та представників інших народів, а також політичні опоненти згаданих діячів

Президент Косова Хашим Тачі в понеділок, 13 липня, відвідав судове засідання в Гаазі, де постав перед спецтрибуналом із розслідування воєнних злочинів під час війни за незалежність у 1998-1999 роках.

Про це повідомляє 1NEWS.

Президент Косова обвинувачення відкидає. За його словами, він міг зробити «політичні помилки», але не воєнні злочини.

Як повідомлялося, прокуратура спецтрибуналу звинуватила Тачі, Веселі та ще 7 косовських албанців із колишньої «Визвольної армії Косова» (ВАК) у скоєнні жорстоких злочинів, жертвами яких стали сотні албанців, сербів, циган та представників інших народів, а також політичні опоненти згаданих діячів.

Обвинувальний висновок налічує десять пунктів.

Зазначається, що докази прокуратури до жовтня має розглянути спецтрибунал і вирішити, чи висувати Тачі офіційні обвинувачення.

Хашим Тачі був одним із засновників Визвольної армії Косова, що діяла в період війни 1998-1999 років. З 2000 по 2016 роки він був лідером Демократичної партії Косова (ДПК), в минулому політичного крила ВАК. У 2008-2014 роках Тачі обіймав посаду прем’єр-міністра республіки, потім очолював МЗС, а на початку 2016 року був обраний президентом Косова.

В результаті війни за незалежність Косова від Сербії загинуло понад 10 тис. осіб.

Джерело: Укрінформ

Останні новини

Back to top button