Світ

У ФРН переоцінили можливості знизити залежність від нафти з РФ – ЗМІ

БІЛЬШЕ ЦІКАВОГО

У ФРН переоцінили можливості знизити залежність від нафти з РФ - ЗМІ

Фото: dpa / picture alliance

Міністр економіки та захисту клімату ФРН Роберт Габек

Глава мінекономіки Німеччини Роберт Габек заявив у квітні, що на РФ припадає лише 12 відсотків імпорту нафти. Утім, за даними його міністерства, у травні цей показник становив майже 28 відсотків.

Реальні показники нафтового імпорту з Росії в Німеччині набагато вищі названих у квітні міністром економіки та захисту клімату Робертом Габеком. Це випливає з відповіді мінекономіки ФРН на запит екс-міністра охорони здоров’я країни, а нині депутата Бундестагу від фракції ХДС/ХСС Єнса Шпана, повідомляє в суботу, 2 липня, газета Welt am Sonntag.

Згідно з документом, у травні 2022 року обсяг імпорту нафти з Росії становив у ФРН 27,8 відсотка. Це попри те, що наприкінці квітня після зустрічі з польським міністром клімату та довкілля Анною Москвою Габек заявив, що запровадження ембарго проти нафти з РФ для Німеччини можливе, оскільки на Росію припадає лише 12 відсотків від загального обсягу імпорту нафти до ФРН.

Таку ж цифру Габек назвав 1 травня, представляючи другу доповідь про прогрес у галузі енергетичної безпеки: “Залежність від нафти (з Росії. – Ред.) знизилася до 12 відсотків, від кам’яного вугілля – до 8 відсотків, від газу – до 35 відсотків” .

За словами Шпана, “скорочення залежності від нафти з Росії до 12 відсотків, про яку кілька тижнів тому повідомив Габек, було очевидно лише спонтанною оцінкою”.

Зниження залежності від нафти з Росії

Мінекономіки ФРН пояснило різницю між даними, названими у квітні та фактичними показниками тим, що на той час підприємства-імпортери нафти вже сигналізували, що мають можливість у короткостроковій перспективі відмовитися від договорів з Росією, якщо Москва припинить постачання або буде запроваджено повне ембарго на нафту із РФ.

Загалом Німеччина суттєво знизила обсяг імпорту нафти з РФ після початку повномасштабної війни Росії проти України. Ще у березні імпорт становив 37 відсотків. Попри це, речник фракції правлячої Вільної демократичної партії (ВДП) у Бундестазі з питань енергетичної політики Міхаель Крузе критикує темпи зниження залежності Німеччини від російської нафти, називаючи їх “абсолютно незадовільними”.

Джерело: Українська служба DW

 

Новини від 1News в Telegram. Підписуйтесь на наш канал 

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button