Світ

У Франції введуть податок для Google, Amazon, Facebook і Apple

До кінця лютого на розгляд французького уряду буде винесено законопроект про оподаткування транснаціональних технологічних компаній, у першу чергу тих, які входять до «великої четвірки», — Google, Amazon, Facebook і Apple, заявив в інтерв’ю Le Journal du Dimanche міністр економіки і фінансів Франції Брюно Ле Мер. Для цих чотирьох компаній придумана спеціальна абревіатура, яка складається з перших літер їхніх назв — GAFA, передає 1NEWS, посилаючись на УНІАН.

За його словами, податок «торкнеться всіх компаній, що пропонують цифрові послуги і мають обіг понад €750 млн по всьому світу і €25 млн у Франції». Міністр назвав оподаткування міжнародних компаній «викликом XXI століття» і «питанням справедливості». Уряд має намір якомога швидше направити законопроект до парламенту. Очікується, що завдяки новому податку бюджет Франції щорічно зможе отримувати додатково близько €500 млн на рік.

Крім того, Ле Мер пообіцяв вести боротьбу з ухиленням від сплати податків, ініціюючи перегляд міжнародних податкових правил. За його словами, законодавці повинні «йти за грошима, які з метою ухилення від податків йдуть туди, де їх бути не повинно».Нагадаємо, в кінці червня 2017 року Єврокомісія в рамках антимонопольної справи оштрафувала Google на €2,4 млрд за зловживання домінуючим становищем на ринку пошукових систем.

Також в комісії прийшли до висновку, що Google порушила правила Європейського Союзу, надавши перевагу своєму сервісу покупок Google Shopping під час пошуку товарів через пошуковик Google. За даними Єврокомісії, Google істотно занижувала рейтинги конкуруючих сервісів, а їхні пропозиції не виводилися на першу сторінку пошуку, а на четверту і далі.

У 2016 році влада Великобританії змусила Google доплатити в казну £130 млн як компенсацію за зекономлені податки. Британські податкові органи вважали, що завдяки реєстрації компанії в Ірландії Google здійснювала «агресивний» відхід від податків. Влада звинувачувала корпорацію в аморальній поведінці, оскільки в 2013 році, наприклад, Google заплатила тільки £20,5 млн податків, незважаючи на отриманий у Великобританії дохід понад $5,6 млрд.

У листопаді 2018 року Рада Євросоюзу заявила, що розробить податок на корпорації в сфері інформаційних послуг, який також відомий як «податок на Facebook». Заступник голови Єврокомісії з питань бюджету Валдіс Домбровскіс закликав тоді вирішити це питання як можна швидше, оскільки окремі країни ЄС можуть ввести такі податки самостійно на національному рівні. За його словами, це може негативно позначитися на єдиному ринку Євросоюзу.

До цього Єврокомісія підготувала проект цифрового податку, який повинен стягуватися на рівні 3% з доходів компаній на території країн ЄС, у тому числі транснаціональних, які діють у сферах цифрових технологій. Їх річний обіг не повинен перевищувати €750 млн.

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close