Світ

У Франції запустили перший атомний човен нового покоління

Перший з шести французьких атомних підводних човнів нового покоління “Баракуда” покинув будівельний зал в Шербурі, де його збирали понад десять років. Про це повідомляє 1NEWS з посиланням на Європейську правду.

У церемонії 12 липня взяли участь президент Еммануель Макрон і міністр оборони Флоранс Парлі.

Перший з шести човнів “Баракуд” назвали “Сюффрен” – на честь легендарного французького адмірала Сюффрена. Підводний човен будували понад десять років на верфі в Шербурі. На воду його спустять в кінці липня, а до складу флоту повинні ввести влітку 2020 року.

“Десять років вивчення і розробки, 12 років будівництва, вісім мільйонів годин роботи, десять тисяч задіяних осіб, 400 різних професій, 750 тисяч деталей, 160 кілометрів проводів. Все це – “Сюффрен””, – зазначив на церемонії президент Макрон.

“Баракуди” – багатоцільові атомні підводні човни. Вони не мають ядерних ракет, але пересуваються в морі завдяки ядерній силовій установці.

“Сюффрен” буде забезпечувати безпеку своїх “старших братів” – ядерного ракетоносця “Тріумфан” та супроводжуватиме флагман французьких ВМС авіаносець “Шарль де Голль”. Також він буде вистежувати підводні човни противника і збирати розвіддані.

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close