Світ

У Франції виставлять на аукціон револьвер Ван Гога

У середу паризький аукціонний будинок Drouot виставить на торги револьвер Ван Гога. За попередніми оцінками, вартість знаменитої знахідки коливається від 40 до 60 тисяч євро, інформує 1NEWS з посиланням на Euronews.

Револьвер системи Лефоше був знайдений французьким фермером в 1965 році в полі біля міста Овер-сюр-Уаз, де художника виявили спливаючим кров’ю 27 липня 1890 року. З 2016 року ця вогнепальна зброя була виставлена в музеї Ван Гога в Амстердамі.

Незважаючи на те, що справжність револьвера не доведена, в її користь говорять багато аргументів.

“По-перше, саме місце, де зброя була виявлена, по-друге, 7-міліметровий калібр, який відповідає кулі, виявленої в тілі Ван Гога, а також положення спускового механізму вказують на те, що спочатку вилетіла куля, а потім револьвер впав на землю”, – говорить Грегуар Вейрес, аукціоніст.

Проте, загадкою залишається, хто саме натиснув на курок в той фатальний день. За офіційною версією, це зробив сам Ван Гог, що зважився на самогубство в липні 1890 року.

Однак вісім років тому американські вчені висунули версію, що художника могли випадково застрелити діти, які грали з його зброєю.

Спадщина Ван Гога, який пішов з життя в 37 років, включає більше 2 тис. полотен, більшість з них були написані в 1880-х роках. Сьогодні Ван Гог визнаний одним з найбільших художників всіх часів. Його картини можна зустріти майже в усіх найпрестижніших музеях світу, а їх вартість оцінюється в мільйони доларів. Так його робота “Жінки в дюнах за лагодженням мереж” була продана в червні на аукціоні в Парижі за більш ніж 7 млн євро.

 

 

 

Tags

Останні новини

Back to top button
Close