Світ

У Фінляндії збираються спростити трудову міграцію

Уряд Фінляндії планує ввести національну річну візу для фахівців і стартап-підприємців, повідомляє 1NEWS з посиланням на “Європейську правду“.

Фінський уряд підготував поправки в закон про іноземців, які дозволять ввести новий тип дозволу на перебування в країні – так звану візу D. Вона буде видаватися максимум на рік, а вимоги до претендентів цієї візи будуть визначатися на національному рівні.

За словами міністерства закордонних справ, де розроблялися поправки, віза відповідає умовам і вимогам Шенгенської угоди.

За допомогою нової візи фінська влада хоче спростити трудову міграцію. Призначена вона буде в першу чергу окремим категоріям вузькопрофільних фахівців і стартап-підприємцям, а також членам їх сімей.

Одержувачі такої візи зможуть відразу приступати до роботи в Фінляндії і не чекати видачі посвідки на проживання, оформлення якої може зайняти до півроку.

Уряд сподівається, що поправки будуть прийняті парламентом навесні, а чинності набудуть восени цього року.

Фінську владу і особливо міграційне відомство Migri критикують за повільний розгляд заявок на видачу дозволів на перебування на підставі роботи і негнучкість у вирішенні цих питань.

 

 

 

 

 

Back to top button