Світ

У Данії відбулися акції протесту проти паспортів вакцинації

Сотні людей вийшли на вулиці Копенгагена в суботу ввечері в знак протесту проти коронавірусних обмежень і планів країни ввести цифровий сертифікат вакцинації. Про це пише 1NEWS з посиланням на Європейську правду.

Близько 600 осіб, організованих групою під назвою “Люди в чорному”, зібралися на сильному морозі перед будівлею парламенту.

Плани зі створення цифрового “паспорта вакцинації” були головним об’єктом їхнього гніву.

Як і інші європейські країни, Данія має намір розробити цифровий сертифікат вакцинації проти Covid-19 для подорожей. Його також потенційно можна використовувати для спортивних і культурних заходів, а також для ресторанів.

Організатори протесту заявляють, що введення такого паспорта означає обов’язкову вакцинацію і є рівносильним подальшому обмеженню свободи особистості.

Вакцинація в Данії не є обов’язковою.

Демонстранти, в тому числі деякі в капюшонах, марширували з факелами в центрі данської столиці, скандуючи “З нас досить” і “Свобода для Данії”.

Санкціонований марш був в основному мирним, за ним наглядав великий контингент поліції. “Люди в чорному” раніше влаштовували демонстрації в Ольборзі і Копенгагені, що закінчилися безладами і декількома арештами.

Back to top button