Світ

У Чехії відбулась наймасовіша акція протесту з часів Оксамитової революції 1989 року

За даними організатора акції - неурядової організації Million Moments for Democracy - участь в ній взяло близько 250 тисяч людей

На вулиці Праги у неділю, 23 червня, вийшли сотні тисяч людей з протестами проти прем’єр-міністра країни Андрея Бабіша. За даними організатора акції – неурядової організації Million Moments for Democracy – участь в ній взяло близько 250 тисяч людей. Оглядачі відзначають, що ця демонстрація є наймасовішою з часів Оксамитової революції 1989 року, – інформує 1NEWS.

Демонстранти вимагають негайної відставки прем’єра, якого обвинувачують у корупції, а також проведення незалежного розслідування щодо нього. Мітингарі несуть транспаранти з написами “Відставка” та вигукують “Ми тут”.

Бабішу закидають, що у 2007 році він незаконно отримав для свого холдингу Agrofert мільйонні субсидії від Євросоюзу, які призначалися для підтримки малих підприємств. Політика обвинувачують також у тому, що пропри те, що він передав свій холдинг в трастовий фонд, він зберіг над ним контроль.

Раніше стало відомо, що після попереднього розслідування у ЄС було встановлено, що Бабіш має конфлікт інтересів. Внаслідок цього Єврокомісія може змусити Чехію повернути близько 17,4 мільйона євро, що були виділені компаніям Бабіша.

Сам прем’єр відкидає усі обвинувачення у свій бік. 26 червня парламент має знову проголосувати щодо висловлення недовіри уряду Бабіша. Однак опозиція сумнівається в успішності цього голосування. Раніше петицію щодо відставки Бабіша підписало близько 400 тисяч людей.

Останні новини

Back to top button