Світ

У Чехії призначили нового прем’єр-міністра

Церемонія відбулась за участю 77-річного президента Чехії Мілоша Земана, який перебував на ній за перегородкою зі скла через позитивний тест на коронавірус

Петр Фіала, лідер блоку центристських та правоцентристських опозиційних партій, які перемогли на виборах в Чехії у жовтні, склав присягу як новий прем’єр-міністр Чехії.

Церемонія відбулась за участю 77-річного президента Чехії Мілоша Земана, який перебував на ній за перегородкою зі скла через позитивний тест на коронавірус, – повідомляє 1News.

Земан, який хворіє на цукровий діабет та невропатію ніг, сидів у інвалідному візку.

Планується, що президент зустрінеться з кандидатами в міністри з понеділка до 13 грудня.

Доти ж на чолі уряду залишиться мультимільярдер Андрей Бабіш, який після поразки на парламентських виборах подав у відставку.

Новому уряду доведеться боротися з хвилею COVID-19 та енергетичною кризою після краху великого постачальника електроенергії.

Також нова коаліція планує переробити державний бюджет на 2022 рік, аби скоротити дефіцит.

57-річний Фіала з весни 2021 року очолює правоцентристську коаліцію SPOLU, що складається з ліберально-консервативної Громадянської демократичної партії (ODS), ліберальної TOP 09 та Християнсько-демократичного союзу – Чехословацької народної партії (KDU-CSL).

Разом вони здобули перемогу на парламентських виборах, що проходили 8 і 9 жовтня, отримавши більшість у 108 з 200 депутатських мандатів.

Фіала був професором, а потім – двічі – ректором університету Масарика в Брно, який змагається з Карловим університетом у Празі за звання найкращого вишу в країні.

З 2012 по 2013 роки обіймав посаду міністра освіти в уряді Петра Нечаса з ODS, а після відставки його кабінету та нищівної поразки на виборах у 2014 році очолив цю партію.

Джерело: Німецька хвиля

Back to top button