Світ

У Чехії повідомили про затримку в постачанні боєприпасів в Україну

У Чехії повідомили про затримку в постачанні боєприпасів в Україну

Фото: Армія.інформ (ілюстративне фото)

Боєприпаси з Чехії надійдуть в Україну пізніше визначеного терміну

Майже 50% деталей, придбаних компанією Czechoslovak Group в країнах Африка та Азії, недостатньо якісні, щоб їх можна було відправити в Україну без додаткової обробки.

Чеська збройова компанія Czechoslovak Group (CSG) попередила, що зростання цін і низька якість означають, що половину отриманих нею снарядів не можна буде надіслати Україні у заплановані раніше терміни,  повідомляє Financial Times.

Як пише видання, власник і керівник CSG Міхал Стрнад повідомив, що в рамках очолюваної Чехією ініціативи з придбання артилерійських боєприпасів для Києва постачання снарядів розпочнеться в червні. Але він додав, що майже 50% деталей, придбаних його компанією в країнах Африки та Азії, недостатньо якісні, щоб їх можна було відправити в Україну без додаткової обробки. Зокрема в деяких снарядах доводиться додавати компоненти власного виробництва, оскільки їх просто немає.

“Щотижня ціна зростає, а з компонентами виникають великі проблеми. Це нелегка робота”, – заявив Стрнад.

Але він запевняє, що чеська ініціатива залишається “на плаву” і що CSG виконає взяті на себе зобов’зання.

Стрнад додав, що війна в Україні сприяє зростанню цін на обмежену кількість снарядів, які можна придбати за межами ЄС, а в Європі немає вільних боєприпасів.

Він зазначив, що портфелі замовлень європейських виробників боєприпасів заповнені на найближчі вісім років, навіть попри збільшення потужностей для виробництва.

За його словами, навіть у тому малоймовірному випадку, якщо війна в Україні закінчиться просто зараз, перед компанією постане величезне завдання з поповнення стратегічних запасів країн НАТО.

Нагадаємо, у квітні стало відомо, що  Чехія знайшла для України понад мільйон снарядів. Йдеться  переважно про боєприпаси калібру 155 мм.

А на початку травня у Чехії заявили, що зібрали гроші на 500 тисяч снарядів для України.

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button