Світ

У Чаді одразу після виборів повстанці вбили президента

Президент африканської країни Чад Ідрісс Дебі Ітна загинув від рук повстанців, одразу після свого переобрання на посаду, передає 1NEWS з посиланням на Главком.

«Президент щойно віддав останній подих, захищаючи суверенну державу на полі бою», – наводить видання заяву офіційного представника армії генерал Азема Бермандоа Агуни.

Як повідомляє The Africa Report, очікувалося, що Дебі виголосить переможну промову після отримання попередніх результатів виборів, проте замість цього політик вирішив відвідати солдатів Чаду на передовій, розповів керівник його кампанії Махамат Зен Бада.

Однак загони повстанців напали на урядові війська, в результаті чого Дебі був поранений. Він помер у лікарні.

Нагадаємо, президентські вибори у Чаді відбулись 11 квітня. У день виборів бойовики почали наступ на Чад з баз, розташованих на території Лівії, яка межує з країною на півночі. 19 квітня армія Чаду відзвітувала про ліквідацію понад 300 бойовиків.

Політик переобрався на шостий поспіль термін, набравши понад 79 відсотків голосів виборців. 68-річний Дебі очолював країну протягом понад 30 років.

останнє судове засідання, призначене на 14 квітня, перенесено у зв’язку зі смертю обвинуваченого. Попередньо повідомляється, що в нього був рак мозку.

 

 

Останні новини

Back to top button