Світ

У Болгарії заборонили підвищувати ціни на енергоносії для населення

Парламент Болгарії ввів мораторій на підвищення цін на електроенергію для населення, центральне опалення та водопостачання до кінця березня 2022 року, передає 1news з посиланням на ЄП.

Рішення підтримала новостворена правляча коаліція, але запропонувала опозиційна партія ГЕРБ колишнього прем’єр-міністра Бойка Борисова.

Болгарський енергетичний ринок є напіврегульованим. Усі компанії купують електроенергію на енергетичній біржі, але ціни для домогосподарств регулюються адміністративно і будуть лібералізовані в 2025 році.

Болгарський енергетичний регулятор нещодавно схвалив підвищення цін на електроенергію для побутових споживачів на 11,5% і на центральне опалення на 12,8%. Це рішення було швидко проголосовано болгарським парламентом без обговорення, що призвело до правового хаосу, і спочатку мораторій був прийнятий без терміну. Потім законодавці повернулися до старих цін на енергоносії, що є незаконними.

“Виявилося, що ми зробили помилку”, – сказав Драгомір Стойнев з Болгарської соціалістичної партії під час панельної дискусії. Пізніше депутати ухвалили термін дії мораторію на підвищення цін з 16 грудня до 31 березня 2022 року.

Болгарський парламент повинен буде виправити інші помилки у своєму першому рішенні новим голосуванням щодо цін на енергоносії.

Депутати також мають вирішити, як компенсувати витрати електророзподільним компаніям та підприємствам, які забезпечують централізоване теплопостачання.

 

 

 

 

Back to top button