Світ

У Болгарії викрили злочинну групу, яка експортувала товари для армії Росії

У Болгарії викрили злочинну групу, яка експортувала товари для армії Росії

Фото: Кадр із відео

У Болгарії викрили угруповання, яке експортувало товари для армії РФ

Голова болгарського Агентства держбезпеки уточнив, що товари призначалися для спецпідрозділів, які воюють проти України.

Правоохоронці Болгарії ліквідували організовану злочинну групу, яка експортувала товари подвійного призначення до Росії. Про це повідомляє болгарське видання News.bg.

Повідомляється, що заарештовано 12 людей, п’ятеро з яких – іноземці: троє з Російської Федерації, по одному – з Албанії й Білорусі. Кількох із них затримали в аеропорту Софії – ймовірно під час спроби вивезення військових компонентів.

Слідство встановило, що угруповання орієнтовно з початку 2021 року експортувало товари подвійного призначення до Росії. Один із організаторів зареєстрував у Пловдиві торгову компанію, яка придбала таких товарів на чотири мільйони левів.

Як повідомила заступниця генерального прокурора Болгарії Марія Павлова, товари зберігалися в житловому будинку, а потім перепаковувалися для експорту з Болгарії через аеропорт Софії до РФ.

Голова болгарського Агентства держбезпеки Пламен Тончев уточнив, що товари призначалися для спецпідрозділів, які воюють проти України. Росіяни періодично приїздили до Болгарії, оплачували товари і частину витрат на транспортування.

Серед вищезазначених товарів – радіостанції, біноклі, балістичні лічильники й оптичні приціли, які призначались для Росгвардії, російської морської піхоти й приватних військових формувань на зразок ЧВК Вагнер.

Зазначається, що Болгарія як член Європейського Союзу заборонила легальний експорт до РФ товарів подвійного призначення, тобто таких, що можуть використовуватись у війні проти України.

Раніше повідомлялоя, що Болгарія заборонить в’їзд для авто з російськими номерами.

Болгарія передає несправні ракети: навіщо це ЗСУ

Новини від 1News в Telegram. Підписуйтесь на наш канал

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button