Світ

У Болгарії партія влади виграла парламентські вибори

Прем'єр-міністр країни Бойко Борисов закликав опозицію розглянути питання про формування коаліційного уряду, який зосередився б на залученні фінансування ЄС на тлі пандемії

Партія “Громадяни за європейський розвиток Болгарії” (“ГЕРБ”) прем’єр-міністра Бойка Борисова лідирує і набирає 24,2 відсотка голосів за підсумками парламентських виборів.

Про це свідчать дані, які опублікувала Центральна виборча комісія країни в понеділок, 5 квітня, після підрахунку 42,5 відсотка бюлетенів, – інформує 1NEWS.

На другому місці – партія “Є такий народ” (ITN) популярного телеведучого Славі Трифонова, за неї віддали голоси 19 відсотків виборців. Опозиційна Болгарська соціалістична партія – на третьому місці з 14,9 відсотка голосів.

Водночас правоцентристське об’єднання “Демократична Болгарія” і опозиційний лівоцентристський альянс “Встань! Мафія, геть!”, члени якого брали участь в антикорупційних протестах і вимагали відставки Борисова в 2020 році, набирають 11 і 5,1 відсотка відповідно.

У “Руху за права і свободи”, що об’єднує мусульманське населення Болгарії, – 8,7 відсотка голосів. Партнер “ГЕРБ” по коаліції – націоналістичний “ВМРО – Болгарський національний рух” – з 3,6 відсотками впритул наблизився до 4-відсоткового прохідного бар’єру. Очікується, що остаточні підсумки виборів оголосять 8 квітня.

Тим часом прем’єр Борисов вже заявив, що його політсила “ГЕРБ” перемогла, і закликав опозицію розглянути питання про формування коаліційного уряду, який зосередився б на залученні фінансування ЄС на тлі пандемії.

“Пропоную вам мир, пропоную висунути експертів, взяти на себе відповідальність. Це моя пропозиція для всіх”, – написав він у соцмережі Facebook.

Нагадаємо, 2020 року жителі Болгарії організовували масові протести проти Бойка Борисова і вимагали його відставки.

Протестувальники звинувачували прем’єр-міністра в корупції і зв’язках з олігархами. Борисов відмовився йти у відставку, натомість звільнив декількох міністрів зі свого уряду, щоб спробувати зупинити учасників акцій протесту.

Депутатів у парламент Болгарії обирають на 4 роки. Майже 7 тисяч кандидатів претендують на 240 місць у парламенті.

Джерело: Німецька хвиля

Останні новини

Back to top button