Світ

У Білорусі затримали 11 журналістів опозиційного видання

Україна, ЄС, США та ОБСЄ відреагували на обшуки та репресії щодо білоруського порталу Tut.by

Білоруська поліція затримала 11 співробітників новинного сайту Tut.by,, через день після обшуку офісів і будинків в рамках кримінального розслідування за підозрою в ухилянні від сплати податків.

Про це інформує 1NEWS.

У вівторок білоруська влада заблокувала сайт Tut.by, на якому детально висвітлюються з серпня вуличні акції протесту проти Олександра Лукашенка.

У середу ресурс Tut.by опублікував список затриманих співробітників, включаючи його головного редактора і декількох адміністративних співробітників. Там зазначили, що все ще намагаються зібрати воєдино те, що сталося під час обшуків у вівторок.

Комітет державного контролю Білорусії, якому підпорядковується Управління фінансових розслідувань, заявило, що справа проти співробітників Tut.by була порушена за підозрою в податкових порушеннях.

Опозиційний політик Світлана Тіхановська звинуватила владу в спробі “вбити” видання і закликала до санкцій Заходу відносно винних.

Перебуваючи при владі з 1994 року, Лукашенко в минулому році почав жорстке придушення протестів.

За даними правозахисних організацій, з серпня за участь у вуличних протестах затримано близько 35 тисяч людей. Десятки отримали тюремні терміни. Влада каже, що порушено понад 1000 кримінальних справ.

Восени минулого року уряд позбавив Tut.by статусу офіційного ЗМІ.

Одна з журналісток Tut.by була засуджена до шести місяців тюремного ув’язнення в березні після того, як оскаржила офіційне твердження про те, що вбитий протестуючий був п’яний в момент своєї смерті. У середу її відпустили через закінчення терміну ув’язнення.

Україна, ЄС, США та ОБСЄ відреагували на обшуки та репресії щодо білоруського порталу Tut.by.

Джерело: УНН

Back to top button