Світ

У Білорусі заблокували найстаріше опозиційне видання

Міністерство інформації Білорусі оприлюднило рішення про обмеження доступу до сайту "Нашої Ніви" з посиланням на закон про ЗМІ та повідомлення Генпрокуратури

Сайт білоруської газети “Наша Ніва” був заблокований за рішенням прокуратури.

У соцмережах видання йдеться про затримання головного редактора і кількох співробітників, обшуки в редакції, бухгалтерії і квартирах, а також про вилучення документів, – інформує 1NEWS.

Правозахисний центр “Весна” зранку повідомив, що в редакції газети перебувають співробітники Головного державного управління із боротьби з організованою злочинністю Білорусі.

Місцеві ЗМІ також пишуть, що силовики прийшли в редакцію “Брестської газети” та редакцію щотижневика Intex-Press у Барановичах. Також затриманий редактор іншого місцевого видання, orsha.eu.

“Наша Ніва” пише, що обшуки пройшли вдома у її редактора, і що втрачено зв’язок із шеф-редактором, кореспондентом і фотографом видання.

Раніше міністерство інформації Білорусі оприлюднило рішення про обмеження доступу до сайту “Нашої Ніви” з посиланням на закон про ЗМІ та повідомлення Генпрокуратури.

Дружина головного редактора Єгора Мартиновича повідомила у фейсбуці, що її чоловік зник разом із собакою. Пізніше вона написала, що правоохоронці привели Мартиновича додому, звідки виставили родичів, і почали проводити обшук.

В рамках якого кримінального провадження це робиться, правоохоронці не пояснили.

Близько 14 години “Наша Ніва” написала, що обшук завершили, Мартиновича зі зв’язаними руками забрали силовики, а редактора Андрія Скурко відвезли на допит.

“Наша Ніва” вважається найстарішою газетою Білорусі. Її заснували у 1906 році, випуск продовжили у 1991-му.

Видається “Наша Ніва” білоруською мовою.

Джерело: ВВС України

Back to top button