Світ

У Білорусі висунули обвинувачення підозрюваним у замаху на Лукашенка

За словами Лукашенка, зловмисники не тільки збиралися убити його самого, а й планували замах на його синів: збиралися захопити "одну-другу" дитину, "як вийде", та посадити "в погріб" у Гомельській області

Чотирьом затриманим у справі про підготовку “збройного заколоту” в Білорусі і “замаху на життя” правителя країни Олександра Лукашенка висунули обвинувачення у змові з метою захоплення влади.

Про це повідомив начальник відділу слідчого управління Комітету державної безпеки (КДБ) Білорусі Костянтин Бичек, – інформує 1NEWS.

Представник білоруського КДБ стверджує, що “всі затримані дають зізнавальні свідчення і співпрацюють зі слідством”.

Про запобігання “військовому перевороту” в Білорусі заявила Федеральна служба безпеки (ФСБ) Росії 17 квітня.

При цьому відомство стверджувало, що політолог Олександр Федута і адвокат Юрій Зянкович, затримані в Москві, мали намір повалити в Білорусі конституційний лад, а також “фізично усунути” Лукашенко.

Сам Лукашенко, коментуючи того ж дня інформацію КДБ Білорусі і ФСБ РФ про “військовий переворот”, заявив, що затриманий 12 квітня в Мінську лідер опозиційної партії “Білоруський народний фронт” Григорій Костусьов також підтримував силовий варіант зміни влади.

Ім’я четвертого підозрюваного у цій справі досі невідоме. Костянтин Бичек під час виступу на каналі “Белорусь 1” 21 квітня його не назвав.

За словами Лукашенка, зловмисники не тільки збиралися убити його самого, а й планували замах на його синів: збиралися захопити “одну-другу” дитину, “як вийде”, та посадити “в погріб” у Гомельській області.

Лукашенко звинуватив у причетності до “держперевороту”, який нібито готували в Білорусі, американські спецслужби. У Держдепартаменті назвали такі заяви “повністю брехливими”.

Про цей “замах” на Лукашенка згадав напередодні у посланні до Федеральних зборів і президент Росії Володимир Путін, дорікнувши Заходу за відсутність реакції – мовляв, “колективний Захід” зробив вигляд, що не помітив.

Путін нагадав у цьому контексті про події 2014 року в Україні, що закінчилися втечею тодішнього президента Віктора Януковича, а також спробу замаху на главу Венесуели Ніколаса Мадуро в 2018 році.

Джерело: Німецька хвиля

Back to top button