Світ

У Білорусі йдуть обшуки у журналістів і правозахисників

Обшуки тривають з ранку вівторка у керівників Білоруської асоціації журналістів (БАЖ), журналістів та правозахисників у всій Білорусі, передає 1NEWS.

Співробітники міліції прийшли до голови БАЖ Андрія Бастунця і заступника голови Олега Агеєва. “Андрія Бастунця забрали співробітники ГУВС Мінміськвиконкому, як вони представилися”, – йдеться в повідомленні телеграм-каналу асоціації.

Вдома у Бастунця обшук не проводили, але зроблять це в офісі БАЖ. За словами дружини Бастунця, співробітники міліції поводилися коректно. На питання про причини обшуку вони не відповіли.

Також у БАЖ повідомили, що вранці у вівторок невідомі ломляться у двері до заступника голови БАЖ Бориса Горецького.

Крім того, співробітники ОМОН приїхали вранці 16 лютого до будинку журналістки-фрілансера з Гомеля Лариси Щирякової, повідомляє незареєстрований в Білорусі правозахисний центр “Весна”. За попередніми даними, обшук проводиться у рамках кримінальної справи за статтею “вбивство співробітника органів внутрішніх справ”. Обшук проводиться і у гомельського журналіста Анатолія Готовчиця.

Крім того, обшуки проводять у членів Могильовського відділення “Весни” Олексія Колчина і Бориса Бухеля, координатора кампанії “Правозахисники проти смертної кари в Білорусі”, правозахисника “Весни” Андрія Полуда, керівника Мозирського відділення “Весни” Володимира Телепуна, керівника Світлогорського відділення “Весни” Олени Маслюкової. Також у Могильові прийшли з обшуком до журналіста-фрілансера Олеся Буракова-молодшого.

Повідомляється, що обшуки проводяться також і співробітниками відділів з боротьби з організованою злочинністю.

Білоруська асоціація журналістів – неурядова громадська організація, метою якої є захист прав журналістів і свободи слова. Утворена в 1995 році, в 2006 році пройшла державну перереєстрацію.

 

 

 

 

Останні новини

Back to top button