Світ

У Белграді проведуть повторні вибори через протести опозиції

У Белграді проведуть повторні вибори через протести опозиції

Фото: FoNet/Marko Dragoslavic

Опозиція в Сербії домоглася перевиборів мера Белграда

Опозиційна коаліція “Сербія проти насильства” назвала згоду влади провести нові вибори своєю великою перемогою.

Сербська прогресивна партія (SNS) анонсувала повторні муніципальні вибори в Белграді, які вперше відбулися 17 грудня. Рішення було ухвалене після масових протестів опозиції та негативних оцінок голосування з боку міжнародних спостерігачів. Про це у суботу, 2 березня, сказав виконувач обов’язків мера столиці Сербії Александар Шапіч, повідомляє Radio Liberty.

“Ми ухвалили рішення на шкоду собі, але ми не боїмося”, – сказав Александер. 

Відомо, що на початку листопада 2023 року Вучич розпустив парламент Сербії і назначив нові вибори на 17 грудня 2023 року. Попередні загальні вибори у Сербії відбулися у квітні 2022 року, а наступні парламентські вибори планувалися на 2026 рік.

На виборах 17 грудня перемогу здобула “Сербська прогресивна партія” Вучича. Однак опозиція заявила, що парламентські вибори були сфальсифіковані. А Бюро демократичних інститутів та прав людини ОБСЄ у своїй доповіді про вибори в Сербії відзначило численні порушення демократичних стандартів у ході голосування, зокрема створення переваг у ЗМІ для правлячої Сербської прогресивної партії президента Олександра Вучича, а також нецільове використання громадських фондів. 

Вже 24 грудня 2023 року в столиці Сербії Белграді почалися протести проти результатів виборів. 

Дата нового голосування мають призначити протягом 30 днів. 

Раніше повідомлялося, що у Сербії на парламентських та муніципальних виборах виграла Сербська прогресивна партія (SNS) чинного президента країни Александра Вучича.

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button