Світ

У Бельгії зникли мільярди Каддафі

За однією з версій, ці гроші могли бути спрямовані на фінансування лівійських воєнізованих угруповань, обвинувачених у порушеннях прав людини

Прокуратура Бельгії почала розслідування за фактом зникнення мільярдів євро із заморожених рахунків убитого лівійського лідера Муаммара Каддафі, повідомляє 1NEWS.

З рахунків, заморожених відповідно до санкцій ООН у 2011 році, могли виплатити до 5 млрд євро відсотків і дивідендів. За однією з версій, ці гроші могли бути спрямовані на фінансування лівійських воєнізованих угруповань, обвинувачених у порушеннях прав людини.

Бельгія на вимогу ООН заморозила депозити режиму Каддафі в закордонних банках, але заборона ООН не поширювалася на виплати відсотків і дивідендів по депозитах.

Раніше ЗМІ повідомляли, що з рахунків в Euroclear Bank в Бельгії в 2013-2017 роках зникли більше 10 млрд євро заморожених активів, які належали прихильникам поваленого лівійського лідера Муаммара Каддафі. Міністр фінансів Бельгії Йохан Ван Овертвельдт назвав цю інформацію неправдивою.

Каддафі керував Лівією в 1969-2011 роках. Його скинули в результаті громадянської війни в Лівії. 20 жовтня 2011 року сили Перехідної національної ради вбили Каддафі.

Джерело: Новое время

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close