Світ

У 2021-му році було зафіксовано 400 температурних рекордів

У 2021 році було зафіксовано понад 400 температурних рекордів по всьому світу. Про це повідомляє The Guardian з посиланням на метеоролога Максиміліано Еррера – він щорічно публікує результати своїх спостережень за рекордними температурами, пише 1news, посилаючись на 112ua.

Цілком ймовірно, минулий рік не буде найспекотнішим роком в історії. Швидше за все. він увійде у п’ятірку або шістку лідерів. Повідомляється, що послідні шість років були шістьма найспекотнішими за всю історію спостережень.

За інформацією Еррери, десять країн-Оман, ОАЕ, Канада, США, Марокко, Туреччина, Тайвань, Італія, Туніс і Домініка – побили або повторили свій національний рекорд, 107 країн побили свій місячний рекорд високої температури, а п’ять побили свій місячний рекорд низької температури. У США Червень 2021 року був визнаний найспекотнішим місяцем за всю історію спостережень.

Також було встановлено кілька континентальних і планетарних рекордів: в Африці були найтепліші червень і вересень. Серпень приніс + 48,8°C в Сіракузах (Італія) – найвищу температуру, коли-небудь зареєстровану в Європі. У липні у Фернас-Крік в Долині Смерті в США було + 54,4°C-найвища достовірно зареєстрована температура на Землі.

За даними китайського метеорологічного управління, Китай пережив найспекотніший рік за всю історію. Але справжній шок викликав дощ, який обрушився на центральну провінцію Хенань: за три дні в регіоні випало більше опадів, ніж зазвичай випадає за цілий рік.

Ключовою подією 2021 року для метеорологічного і кліматологічного спільнот стала екстремальна хвиля тепла. Вона обрушилася на західне узбережжя США в червні / липні, створила тепловий купол і побила рекорди до 5°C в деяких місцях.

Нагадавши, у Києві зафіксували новий температурний рекорд. У столиці 5 січня було найтеплішим за більш ніж 140 років

Back to top button