Світ

Тисячі людей вийшли на «Марш свободи» у столиці Грузії

У Тбілісі опозиційні партії та їхні прихильники проводять «Марш за свободу» – кілька тисяч людей направляються до парламенту Грузії. Рух у центрі столиці Грузії паралізовано, повідомляє 1NEWS з посиланням на Укрінформ.

Серед головних вимог протестувальників – звільнення голови «Єдиного національного руху» Ніканора Мелії й призначення нових парламентських виборів.

Лідери опозиції та їхні прихильники почали збиратися на різних локаціях у центрі міста після полудня, а о 13:00 за місцевим часом почали ходу. Колони протестувальників розтягнулися на три-чотири кілометри. Демонстранти скандують «Свободу політв’язням», «Хай живе Грузія», «Ніка».

В руках у протестувальників – прапори Грузії, ЄС, США та України, повітряні кулі та транспаранти.

Рух у центрі Тбілісі паралізовано. Поліція заздалегідь перекрила вулиці в районі парламенту. Заходи безпеки у будівлі законодавчого органу посилені. У дворі парламенту з ранку були помічені пожежні машини і «швидкі».

Як очікується, біля парламента опозиція оголосить план дій.

Раніше опозиція заявила, що сьогоднішня акція стане початком безстрокових протестів, мітинги не припиняться до призначення дострокових виборів і звільнення всіх політв’язнів. При цьому політики обіцяють використати всі законні методи: ставити намети, пікетувати будівлі і влаштовувати «коридори ганьби» для представників влади.

У той же час у Генеральній прокуратурі Грузії заявили про готовність змінити запобіжний захід стосовно Мелії.

«Перебування Ніканора Мелії в ув’язненні ніколи не було самоціллю прокуратури. Відповідно, якщо сторона захисту виконає умову виплати застави, призначеної рішенням суду від 3 листопада 2020 року, то сторона обвинувачення висловлює готовність звернутися до Тбіліського міського суду з клопотанням про зміну запобіжного заходу обвинуваченому Ніканору Мелії з тюремного ув’язнення на виплату застави», – заявив представник прокуратури Аміран Гуліашвілі.

Зазначається, що сума застави становить 40 тисяч ларі (близько 12,5 тисячі доларів).

 

 

Back to top button