Світ

Тихановська закликала білорусів в суботу-неділю вийти на мирні мітинги по всій країні (ВІДЕО)

За її словами, мітинги потрібні, щоб зупинити насильство

Головна суперниця Олександра Лукашенка на президентських виборах Білорусі Світлана Тихановська закликала білорусів вийти на мирні мітинги по всій країні 15 та 16 серпня.

Про це йдеться у її відеозверненні, яке поширив офіційний телеграм-канал команди Тихановської, – інформує 1NEWS.

За її словами, мітинги потрібні, щоб зупинити насильство.

Це перше відео після її тривалої мовчанки. Після виборів в інтернеті з’явилося відео, на якому Тихановська закликала не виходити на протести.

“Нам потрібно зупинити насильство на вулицях білоруських міст. Я закликаю владу припинити це і піти на діалог. Я прошу всіх мерів міст 15 і 16 серпня виступити організаторами мирних масових зібрань у кожному місті”, – заявила Світлана Тихановська у новому звернені.

За словами опозиціонерки, там, де виборчі комісії сумлінно рахували голоси на виборах, її підтримало 60-70% білорусів.

“Білоруси вже ніколи не захочуть жити зі старою владою. У його (Лукашенка – Ред.) перемогу ніхто не вірить”, – сказала Світлана Тихановська.

“Ми завжди говорили, що захищати свій голос треба законним і мирним шляхом. А влада перетворила вихід громадян на вулицю на бойню”, – додала опозиціонерка.

Вона подякувала заводам і компаніям, які приєдналися до страйку.

“Давайте разом захистимо наш вибір. Не залишайтеся осторонь. Наші голоси мають бути почуті”, – закликає білорусів у відео Тихановська.

Пізніше вона повідомила про створення “Координаційної ради для забезпечення трансферу влади”, до якої запросила увійти представників громадських організацій, профспілок, трудових колективів, “шанованих і відомих білорусів”.

Світлана Тихановська закликала світову спільноту сприяти організації діалогу з білоруською владою, а силовиків – не виконувати злочинних наказів.

“Влада має показати готовність до діалогу з народом”, – наголосила лідерка опозиції.

11 серпня в інтернеті з’явилось відео, на якому знервована Світлана Тихановська зачитала з папірця заклик до білорусів не виходити на протести. Його не поширював штаб політика.

На зверненні вона у тому ж одязі, в якому ходила у ЦВК після виборів, після чого зникла. Білоруські опозиційні ресурси припускають, що вона зробила цей запис під тиском.

Міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічус заявив, що Світлана Тихановська перебуває в його країні.

Джерело: ВВС Україна

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close