Світ

Туреччина відкликала посла з Ізраїлю

Туреччина відкликала посла з Ізраїлю

Фото: Анадолу

МЗС Туреччини відкликав посла з Ізраїлю для консультацій

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що його країна готова стати гарантом для сектора Гази.

Влада Туреччини прийняла рішення відкликати свого посла в Ізраїлі Шакіра Озкана Торуна для консультацій. Про це повідомило МЗС Туреччини у суботу, 4 листопада.

“З огляду на гуманітарну трагедію, що сталася в Секторі Газа через те, що ізраїльська сторона продовжує напади на цивільне населення, не погоджуючись із закликами до припинення вогню і не допускаючи безперебійного і безперервного надходження гуманітарної допомоги, було вирішено відкликати нашого посла в Тель-Авіві Шакіра Озкана Торунлара до Анкари для консультацій”, – йдеться в повідомленні.

У свою чергу президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що його країна готова стати гарантом для сектора Гази, якщо виникне така ситуація, повідомило Анадолу.

За його словами, Анкара постійно говорить про питання гарантій з моменту початку ескалації конфлікту між ХАМАС та Ізраїлем, тому готова взяти за себе таку місію.

“Греція може бути країною-гарантом на Кіпрі, країною-гарантом може бути і Велика Британія, а чому б Туреччині не стати країною-гарантом, чому б не створити подібної структури в Газі? Так що ми можемо взяти на себе роль країни-гаранта”, – зазначив Ердоган.

Він вважає, що Анкара має взяти на себе провідну роль у питанні гаранта в секторі Гази, додавши, що “це буде розвиток, який формує історію, сьогодення і майбутнє”.

Ердоган також заявив, що надає великого значення саміту Організації ісламського співробітництва, який планують провести в Саудівській Аравії з метою врегулювання ізраїльсько-палестинського конфлікту та ініціатив, спрямованих на припинення вогню.

Раніше Ердоган заявив, що бойовики руху ХАМАС – не терористи. Він закликав інші країни чинити тиск, щоб “повернути державу Ізраїль до здорового глузду”.

Пізніше Ердоган дійшов до того, що назвав Ізраїль “окупантом”. Після цього ізраїльські дипломати покинули Туреччину.

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button