Світ

ЦРУ розсекретило документи про запуск СРСР першого супутника Землі

До 60-річчя від дня запуску першого радянського супутника ЦРУ розсекретило документи. З деяких випливало, що спецслужби США знали про космічну програму СРСР і очікували запуску «Супутника-1» в 1958 році, інформує 1News з посиланням на РБК.

Центральне розвідувальне управління (ЦРУ) США розсекретило кілька десятків документів до 60-річної річниці запуску радянського космічного апарату «Супутник-1». У ЦРУ тим самим вирішили показати, що 4 жовтня 1957 року новина з СРСР стала сюрпризом для американської преси і громадськості, але не для розвідувальної служби і американських властей.

Всього розсекречено 59 документів, в числі яких звіти про запуски космічних апаратів, аналіз матеріалів радянській пресі, доповідні записки президенту США Дуайту Ейзенхауеру, звіти аналітиків щодо можливого американського відповіді. Деякі з документів не читаються: слова в них замазані чорним.

З розсекречених паперів, зокрема, випливає, що роботу в СРСР над запуском першого штучного супутника Землі в Вашингтоні пов’язували з розробками балістичних ракет.

Так, у звіті від 8 лютого 1956 року аналітики ЦРУ повідомили, що СРСР веде роботу над розробкою супутника. Вони припустили, що перший запуск може відбутися в 1958 році, а спостерігати за атмосферними явищами за допомогою своїх апаратів Радянський Союз зможе до 1963 року.

Наприкінці 1956 року ЦРУ вказало, що в США розробили радар, який зможе протягом декількох хвилин визначити запуск радянського космічного апарату.

У червні 1957 року в аналітичній записці зазначалося, що запуск супутника відбудеться протягом найближчого півроку. При цьому аналізувалися виступу радянських вчених на міжнародних конференціях, а в ЦРУ намагалися визначити, хто саме входить в число розробників космічної програми і яке паливо буде використовуватися для запуску.

У червні 1958 року ЦРУ випустило засекречену доповідь по радянській космічній програмі, епіграфом до якого стали слова Костянтина Ціолковського, сказані ним в 1933 році, про його вірі в швидкі міжпланетні подорожі.

«Супутник-1», запущений 4 жовтня 1957 року народження, скоїв 1440 обертів навколо Землі. Він згорів в щільних шарах атмосфери в січні 1958 року. Головним конструктором космічного апарату був Сергій Корольов.

 

 

 

 

Теги

Схожі статті

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Close