Світ

Ціни на нафту марки Brent різко пішли вниз

Світові ціни на нафту в четвер різко прискорили зниження і вартість марки Brent навіть опускалася нижче за 66 доларів за барель вперше з 23 серпня після появи інформації про намір ОПЕК+ не скасовувати заплановане на січень збільшення видобутку, пише РІА «Новости» з посиланням на свідчать дані торгів.

Станом на 16:41 лютневі ф’ючерси на нафту марки Brent падали в ціні на 0,99% – до 68,19 долара за барель. При цьому о 16:02 показник опустився нижче 67 доларів вперше з 23 серпня, а вже наступної хвилини – нижче 66 доларів, також вперше з 23 серпня. Січневі ф’ючерси WTI на 16.41 дешевшали на 1,08% – до 64,86 долара за барель.

Повідомлення із засідання ОПЕК+ спочатку прийшли неофіційні, з посиланням на джерела. Зокрема, агентство Bloomberg написало, що Росія пропонує наростити видобуток на планові 400 тисяч барелів на добу, а пізніше джерело в одній із делегацій повідомило, що ОПЕК+ вирішив зберегти поточну стратегію альянсу та збільшити видобуток нафти в січні на планові 400 тисяч барелів. на добу.

На тлі повідомлень про рішення ОПЕК+ обидві марки нафти дешевшали на момент більш ніж на 4%, потім темпи зниження сповільнилися. Причому після підтвердження в офіційному комюніке інформації про плани альянсу не скасовувати зростання видобутку котирування ще покращали.

Обговорення ОПЕК+ пройшли на тлі нової хвилі побоювань з приводу коронавірусу, оскільки штам “омікрон” є значною невизначеністю для ринків. З одного боку, південноафриканський штам, ймовірно, стійкіший до вакцин, і ряд країн посилює транспортні обмеження. При цьому доказів того, що штам із ПАР викликає тяжчий перебіг захворювання, немає.

Back to top button