Світ

Третина працівників російської дипмісії в Італії виявилися шпигунами

В Італії акредитовано не менш 80 співробітників російського посольства, які працюють на ГРУ, ФСБ та Служби зовнішньої розвідки. Це третина диппредставництва РФ, повідомляє 1NEWS з посиланням на РБК-Україна.

За даними італійських контррозвідників, щонайменше 80 російських дипломатів займаються шпигунством в Італії. Представники дипмісії вербують нових агентів, збирають для ГРУ, ФСБ та Служби зовнішньої розвідки РФ секретну інформацію, а також створюють і контролюють мережу інформаторів.

Нагадаємо, 31 березня міністерство закордонних справ Італії викликав російського посла Сергія Разова після затримання двох осіб за звинуваченням у шпигунстві на користь Російської Федерації. Серед затриманих офіцер російського посольства. Глава італійського дипвідомства Луїджі Ді Майо вручив російському дипломату рішучий протест і повідомив про негайне видворення з країни двох російських шпигунів.

Двоє дипломатів Росії, завербовавших італійця, Олексій Немудров і Дмитро Остроухов вже відлетіли до Москви. Вони отримали наказ про депортацію і змогли уникнути арешту завдяки дипломатичного імунітету.

Відзначимо, 30 березня в Римі затримали російського офіцера при посольстві РФ і офіцера ВМФ Італії Вальтера Биото за звинуваченням у шпигунстві. Затримання відбулося після того, як італійський офіцер передав росіянину секретну інформацію. У телефоні італійця контррозвідники виявили близько 200 знімків секретних документів, частина з яких кваліфікували як “секрети НАТО”.

 

 

 

Останні новини

Back to top button