Світ

Трамп закликав перенести президентські вибори в США

Ні республіканці, ні демократи в конгресі США не підтримують ідею перенесення президентських виборів і наполягають на їх проведенні в листопаді, як і планувалося

Дональд Трамп закликав відкласти президентські вибори у США, які мають відбутися у листопаді цього року.

Цю пропозицію він пов’язав із пандемією коронавірусу і тим, що окремі штати спростили процедуру голосування поштою, – інформує 1NEWS.

На думку Трампа, це може призвести до фальсифікацій та неточних результатів голосування.

Відтермінування виборів, каже Трамп, потрібне, аби люди змогли проголосувати “безпечно і за правилами”.

“Це буде величезною ганьбою для США. Відкладемо вибори до того часу, поки люди не зможуть нормально і безпечно проголосувати?”, – написав президент США у своєму твіттері.

Голосування поштою передбачає, що усім зареєстрованим виборцям поштою надішлють бюлетені для голосування. Їх можна буде заповнити, а в день голосування відправити поштою назад. Хоча в окремих випадках можливість особистого голосування зберігається.

Критики поштового голосування побоюються, що люди зможуть проголосувати щонайменше двічі: як поштою, так і особисто.

Раніше Трамп неодноразово заявляв, що голосування поштою – це великий ризик махінацій із голосами виборців.

“Це будуть, на мою думку, найбільш корумповані вибори в історії нашої країни”, – застерігав президент США під час одного з виступів.

Водночас численні дослідження такого способу голосування не підтверджують такі побоювання.

Рішення Трампа, вірогідно, буде недостатньо для перенесення виборів. Генпрокурор США Вільям Барр, відповідаючи на питання про те, чи може президент самостійно ухвалити таке рішення, заявляв, що “не вивчав це питання”.

За Конституцією США, перенести дату голосування може тільки Конгрес. Ще три закони встановлюють точну і незмінну дату президентських виборів – “вівторок, який слідує після першого понеділка листопада”. Цю норму не змінювали з 1845 року.

Ні республіканці, ні демократи в конгресі США не підтримують ідею перенесення президентських виборів і наполягають на їх проведенні в листопаді, як і планувалося.

Такої думки, зокрема, дотримуються високопоставлені однопартійці президента США Дональда Трампа.

Лідер сенатської більшості республіканець Мітч Макконнелл зазначив, що дата виборів “викарбувана на камені”. Лідер республіканської меншості в палаті представників Кевін Маккарті також заявив, що вибори повинні відбутися 3 листопада, як і планувалося.

Спікер палати представників США Ненсі Пелосі у відповідь на “твіт” Трампа з пропозицією про перенесення опублікувала витяг з Конституції, в якій йдеться про те, що право змінювати час виборів є тільки у конгресу.

Відома досить радикальними лівими поглядами сенатор-демократ Камала Харріс припустила, що “Дональд Трамп наляканий – він знає, що програє Джо Байдену”. “Побачимося біля виборчої урни 3 листопада, президенте Трамп”, – сказала Харріс.

Сенатор від Демократичної партії США Том Юдалл зазначив, що у президента “немає жодних можливостей “перенести вибори”.

Член палати представників демократ Рік Ларсен назвав цю заяву Трампа “черговою спробою відвернути увагу від невмілого врегулювання ситуації з пандемією і ігнорування розвідданих про винагороду Росією руху “Талібан”.

Джерело: ВВС Україна/Інтерфакс-Україна

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close