Світ

Температура Світового океану досягла рекордних показників

Попередній рік став рекордним для температури Світового океану. Якщо вона продовжить підвищуватися, це не обіцяє нічого хорошого. Про це пише 1NEWS, посилаючись на ZIK.

У новому матеріалі, опублікованому в журналі Advances in Atmospheric Sciences, стверджується, що в 2018 році температура океанів досягла найвищих позначок з часу точних вимірювань, які почали проводити в 1950-х, пише naked-science.

Підвищення температури Світового океану в період з 2017 (колишні рекордні показники) по 2018 рік приблизно в 388 разів перевищує загальні виділення тепла Китаєм в 2017 році, згідно з дослідженням, опублікованим Інститутом атмосферної фізики при Китайській академії наук.

На глибині до двох тисяч метрів температура Світового океану обчислювалася за допомогою даних з різних вимірювальних пристроїв, таких як Argo – набір трьох плаваючих приладів, що вимірюють температуру і концентрацію солі у воді.

Слідом за 2018 і 2017 роками третім найгарячішим роком для океанських температур вважається 2015-й, за ним – 2016 й, а замикає п’ятірку лідерів 2014-й. І в цьому людська вина.

Зміна температури Світового океану – хороший спосіб усвідомити вплив людської діяльності на планеті, так як більша частина тепла, яка сконцентрована в парникових газах, поглинається океанами.

Потепління океанів може мати довгострокові наслідки. З нагріванням води рівні температури і вологості повітря також зростають, що може привести до підвищеної частоті і тривалості штормів і проливних дощів.

Підвищення температури океану також може прискорити танення морського льоду, що призведе до підвищення рівня моря і більш частих випадків прибережних повеней. Підвищена температура може знизити рівні кисню в воді, через що можуть утворитися так звані мертві зони, в яких не виживуть рослини і тварини. Якщо ж поверхня океану нагріється на два градуси Цельсія в цьому столітті, 99% коралових рифів Землі вицвітуть.

«Нові дані разом з великим об’ємом літератури служать додатковим застереженням – як для урядів, так і для громадськості – про те, що ми живемо в час неминучого глобального потепління, – розповів провідний автор дослідження Ліцзінь Чен, доцент Інституту атмосферної фізики. – Потепління вже шкодить економіці і суспільству».

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close