Світ

Телеканал Польщі спричинив напади у соцмережах на польську журналістку в Брюсселі

Брюссельський журналіст Дората Баволек отримала образливі та загрозливі повідомлення у соцмережах, після того, як підконтрольний владі польський телеканал заявив, що вона задавала політично мотивовані питання у штаб-квартирі Європейської комісії з наміром «нашкодити Польщі».

Про це повідомляє Euractiv.

На позачерговому брифінгу Єврокомісії 13 липня Баволек, брюссельський кореспондент телеканалу Polsat, звернулася із запитанням про реакцію на падіння рівня демократії в Польщі.

У цей день правляча польська партія «Право і справедливість» (PiS) опублікувала законопроект, в якому передбачається, що нинішні судді Верховного суду будуть змушені піти у відставку, за винятком тих, що призначені міністром юстиції, який також буде відповідати за відбір кандидатів.

Оскільки Баволек не отримала реакції, вона поставила наступне запитання, висловлюючи здивування тим, що в той день представники ЄС більше хотіли говорити про Британію, країну, яка залишає Союз, а не про Польщу, «країну-члена ЄС, і, можливо, якщо ви не коментуватиме такі речі, то вона слідом також залишать ЄС».

Підконтрольний польській владі телеканал TVP, який став рупором для PiS, випустив відео, в якому він назвав питання Баволек «провокаціями», додавши, що Комісія «не проковтнула наживку».

Телеканал випустив коментар Домініка Здорта, представленого як «публіцист», який сказав, що такі питання є суто політичними, що Баволек намагалася маніпулювати Комісією і що професійні стандарти Polsat стали «неприйнятними».

Сюжет TVP спричинив сотні повідомлень у Твіттері, в яких кореспондентку Polsat позначали хештегами, в яких її називали «донощиком», «антипольським маніпулятором», «дурепою», «неомарксисткою» і «повією».

У польських соцмережах також з’явилося багато повідомлень із закликами заборонити Polsat і навіть «створити список зрадників».

Нагадаємо, в неділю у Варшаві пройшла акція протесту, спрямована проти суперечливої реформи судоустрою, яку пропонує провести керівна партія «Право і справедливість».

Раніше у Раді Європи розкритикували новий польський закон про контроль над суддями.

Джерело: eurointegration.com.ua

Схожі статті

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Close