Світ

“Талібан” запропонує мирний план із Афганістаном

“Талібан” планує представити письмову пропозицію миру афганському уряду. Це має відбутись вже найближчого місяця, повідомляє 1NEWS з посиланням на РБК-Україна.

Хоча передача афганській армії авіабази Баграм додала обертів руху “Талібану”, щоб захопити контроль над новими районами, лідери “Талібану” відновили тривалі переговори із представниками уряду Афганістану в столиці Катару.

“Мирні переговори та процес будуть прискорені найближчими днями … і, як очікується, вони вступлять у важливу стадію, мова буде йти про мирні плани… Хоча ми (таліби) маємо перевагу на полі бою, ми дуже серйозно ставимось до переговорів та діалогу “, – заявив прес-секретар “Талібану” Забіхулла Муджахід агентству Reuters.

Зазначимо, активізація талібів відбувається на тлі виведення військ НАТО і США з Афганістану. Тільки цими вихідними понад 300 афганських військових відступили до Таджикистану після боїв з талібами.

Президент Таджикистану Емомалі Рахмон оголосив мобілізацію військовослужбовців. Ці заходи пов’язані з тим, що бойовики “Талібану” витісняють афганських військових і беруть під контроль ділянки кордону з Таджикистаном.

 

Back to top button