Світ

Сирія визнала геноцид вірмен

Парламент Сирії визнав, що вірмени, сирійці, ассирійці та інші народи стали жертвами етнічних чисток та геноциду з боку Османської імперії

На тлі напруженості у відносинах з Туреччиною парламент Сирії ухвалив резолюцію про визнання геноциду вірмен в Османській імперії під час Першої світової війни.

Про це повідомляє 1NEWS.

Народні збори прийняли на своєму 10-му засіданні у четвер на чолі з головою Асамблеї Хаммудою Саббахом рішення про засудження та визнання геноциду, вчиненого проти Вірменського народу Османською імперією на початку 20 століття.

Парламент Сирії визнав, що вірмени, сирійці, ассирійці та інші народи стали жертвами етнічних чисток та геноциду з боку Османської імперії.

Народні збори Сирії засудили будь-які спроби заперечити геноцид вірмен на початку ХХ століття або спотворити історичну правду про цей злочин.

Крім цього, сирійські депутати назвали геноцид “одним з найжорстокіших злочинів проти людства”.

Наприкінці 19 – на початку 20 століть Османська імперія вдавалася до регулярних переслідувань та гонінь на вірмен. За даними низки істориків, зокрема в 1959 році було вбито понад 1,5 мільйона вірмен. Факт геноциду вірменського народу в Османській імперії визнали понад 20 держав, а також Європарламент і Всесвітня рада церков.

Туреччина традиційно заперечує звинувачення у геноциді вірмен і болісно реагує на критику з цього приводу. В Анкарі наполягають на відмові від терміну “геноцид” щодо подій 1915 року, заявляючи, що жертвами були як вірмени, так і турки.

Джерело: Укрінформ

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close