Світ

Син Каддафі буде балотуватися в президенти Лівії

Син лівійського диктатора Муаммара Каддафі 49-річний Сейф Аль-Іслам заявив, що буде балотуватися на президентських виборах в Лівії наступного місяця, передає 1news з посиланням на Укрінформ.

Сейф аль-Іслам подав документи кандидата у президенти в місті Сабха на півдні Лівії. Про це повідомляє Національний виборчий комітет Лівії.

Також він записав відеозвернення у традиційному вбранні та заявив, що Аллах обере правильне майбутнє для країни. Це його перша поява на публіці за багато років.

ЗМІ відзначає, що у Каддафі було 8 дітей, більшість з яких відігравали важливі ролі у його режимі. Сейф аль-Іслам був другим сином диктатора, якого вважали можливим спадкоємцем Каддафі. Його заарештували під час повстання 2011-го року, коли за підтримки НАТО лівійська опозиція повалила режим Муаммара Каддафі, а самого диктатора стратили та засудили на 5 років. У червні 2017-го він вийшов з в’язниці.

Повідомляється, що зараз Сейф аль-Іслам перебуває в розшуку Міжнародного кримінального суду за звинуваченням у злочинах проти людства під час повстання 2011-го року. У Міжнародному кримінальному суді відмовилися коментувати висування сина Каддафі у президенти, однак відзначили, що він все ще є підсудним і має бути заарештований.

Висування сина Каддафі кандидатом у президенти може викликати серйозний конфлікт у суспільстві, оскільки Сейф аль-Іслам заручився підтримкою племен на півдні країни. Очікується, що свої кандидатури подадуть також польовий командир Халіфа Хафтар, речник парламенту Агіла Салех та колишній міністр внутрішніх справ Фатхі Басхага.

 

 

 

Back to top button