Світ

Сьєрра-Леоне продала Китаю 100 гектарів тропічного лісу

Експерти вважають, що це може призвести до "екологічної та людської катастрофи"

Уряд Сьєрра-Леоне продав Китаю за 55 мільйонів доларів 100 гектарів тропічного лісу для будівництва промислової риболовецької гавані.

Йдеться про прибережну територію охоронюваного “Національного парку Західної області” у Сьєрра-Леоне, де проживають кілька видів тварин під загрозою зникнення, зокрема антилопа дукер та пантаголіни, – інформує 1NEWS.

Окрім того, у цій зоні заборонено рибальство.

Водночас після поширення інформації про можливе будівництво уряд Сьєрра-Леоне підтвердив угоду, однак спростував заяву, що планується будувати “рибний завод”.

За словами міністра рибного господарства країни, об’єкт має містити гавань для тунця та суден для вилову іншої риби, яка експортується на міжнародні ринки, а також “компонент управління відходами для переробки морських та інших відходів у корисні продукти”.

Урядовці також заявляють, що пляж Black Johnson довжиною у 400 кілометрів “найкраще підходив” для будівництва, а Міністерство фінансів виділить 1 340 226 доларів компенсацій для землевласників, які можуть постраждати.

Однак природозахисні організації заявили, що така заява викликає ще більше запитань і офіційно звернулися до уряду з вимогою пояснити, які екологічні наслідки може спричинити таке будівництво, а також показати звіт, за яким територія стала місцем, що “найкраще підходить”.

“Прес-реліз був дуже розмитим. Він залишив запитання, які ми до такого дійшли та чому ми почули про це тільки зараз”, — заявив Басіта Майкл, юрист Інституту правових досліджень та пропаганди правосуддя.

Один із власників землі на пляжі, де планується будівництво, навіть звернувся до президента країни Юліуса Маада Біо, наголошуючи, що будівництво знищить незаймані тропічні ліси, викраде запаси риби та забруднить місця розмноження риби та декілька екосистем. Цей пляж знаходиться у так званій “Китовій затоці”, в яку запливають кити та дельфіни.

“Якщо вони зроблять це тут, вода буде брудною, буде багато нафти і шуму, траулери будуть повсюди. Нашим власним рибалкам не буде де ловити рибу. Все буде зіпсовано. Туризму настане кінець”, — заявив землевласник Тіто Гбандєва.

Джерело: Суспільне

Back to top button