Світ

Світовий борг збільшився до рекордної позначки

Світовий борг досяг нового максимуму в 366% від валового внутрішнього продукту

Загальний світовий борг в державному, корпоративному, домашньому та фінансовому секторах виріс на рекордні $24 трлн у 2020 році.

В аналізі Moody’s Analytics вказано, що світовий борг досяг нового максимуму в 366% від валового внутрішнього продукту, – інформує 1NEWS.

За даними Moody’s, в країнах з економікою, що розвивається державний борг збільшився вдвічі і тепер складає близько однієї третини світового боргу. На думку аналітиків, це ще більше збільшить розрив між розвиненими і країнами, що розвиваються.

У багатьох країнах, що розвиваються, включаючи Індію, Аргентину і Малайзію, наразі спостерігається новий пік захворюваності на COVID-19, а в багатьох розвинених країнах, включаючи США, Австралію і Сполучене Королівство, вірус відступає.

Причиною цього, за словами аналітиків, є більш повільні темпи вакцинації в країнах, що розвиваються. Водночас країнам, що розвиваються, ймовірно, буде потрібно зменшити стимули для утримання свого боргу під контролем.

Поєднання цих двох факторів – скорочення стимулів і економічного зростання – сповільнить економічне зростання, і країни ще більше відстануть від розвинених країн.

На думку економіста Стіва Кокрана, зростання у 2021 році буде нерівномірним. За його словами, влітку США і Європа прискорять відновлення, а ринкам, що розвиваються «можливо, доведеться трохи почекати».

Джерело: Mind

Back to top button